Szał grudniowych e-zakupów

Szał grudniowych e-zakupów

Współczesne technologiczne udogodnienia, takie jak urządzenia mobilne, aplikacje, serwisy płatności online i internetowe platformy aukcyjne sprawiły, że znacznie częściej dokonujemy zakupów w sieci. Nic w tym dziwnego, w końcu komfort takiego kupowania jest nieporównywalnie wyższy od tradycyjnego, szczególnie wtedy, jeśli na warsztat weźmiemy wyjątkowo gorący miesiąc jeśli chodzi o zakupy, mianowicie grudzień.

Grudzień to czas przedświątecznej zakupowej gorączki, kiedy wszyscy na gwałt szukają upominków dla najbliższych. Zarówno w sieci, jaki i w sklepach stacjonarnych ruch jest zdecydowanie większy, podobnie jak obroty. Firma Gemius postanowiła przyjrzeć się zakupowym preferencjom e-konsumentów i sprawdzić kto i co najchętniej kupuje w sieci.

Co najczęściej kupujemy w grudniu w e-sklepach?
Informacje zebrane przez Gemius wskazują, że w grudniu w 2014 roku na stronach sklepów internetowych pojawiło się aż 15 milionów polskich e-konsumentów. Zdecydowanie największą popularnością cieszyły się sklepy wielobranżowe, które zostały odwiedzone przez 8 milionów internautów. Równie dużym powodzeniem cieszyły się strony WWW sklepów, sprzedających AGD/RTV, fotografię, elektronikę i komputery – tutaj odnotowano 7,5 miliona odwiedzających. Na trzecim miejscu w rankingu najchętniej klikanych e-sklepów znalazły się te z odzieżą. Ich strony odwiedziło 7,1 miliona internautów. Gemius zaznacza, że różnice były również widoczne ze względu na płeć i tak kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni wchodziły na strony sklepów oferujących rzeczy dla dzieci czy biżuterię. Z kolei mężczyźni stanowili większość na stronach e-sklepów z bronią i militariami, produktami erotycznymi i motoryzacyjnymi. 

O czym warto pamiętać robiąc zakupy online?
Eksperci wskazują, że aż 4 % Polaków robiących zakupy świąteczne na ostatnią chwilę lub w połowie grudnia, decyduje się na szukanie prezentu właśnie przez Internet. Warto jednak pamiętać, że w gorącym okresie bożonarodzeniowym mogą szczególnie nasilać się problemy z dostawami. Lepiej więc przygotować się zawczasu i zamówić upominki dla swoich bliskich wcześniej. Co prawda zakupy online pomagają nam uniknąć ogromnych grudniowych kolejek i tłumów, jednak jeśli zamówimy rzecz na ostatnią chwilę ta wygodna metoda może zamienić się równie nerwowe wyczekiwanie na paczkę.

 

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki dotyczące zakupów online oraz dowiesz się jak handlowcy potrafią sprawić,że klienci zwiększają wydatki w e-sklepach. Zapraszamy do czytania

Rusznikarska 60, Kraków

800 458 100

kontakt@fotobern.pl