Fotografia ślubna

Jak nie wybierać fotografa ślubnego?

Styczeń 22 2018

W Internecie znajdziecie wiele poradników na temat kryteriów, którymi należy kierować się przy wyborze fotografa ślubnego. Trzeba przyznać, że to jedna z kluczowych decyzji. Gdy obrączki błyszczą już na palcu, kurz na parkiecie opada, a goście weselni dawno zapomnieli, jak bawili się na waszym weselu, pozostaje jedno, piękne zdjęcia, które pozwalają powrócić do wzruszających i radosnych chwil. Przedstawiamy kilka aspektów, których z pewnością nie należy brać pod uwagę zatrudniając fotografa ślubnego.

“Robimy 300 wesel rocznie!”
Doświadczenie jest konieczne, aby stworzyć dobre zdjęcia ze ślubu i wesela. Jednak obsługa kilkuset wesel w ciągu roku, musi wiązać się z zatrudnianiem podwykonawców. Mało, który fotograf byłby w stanie działać na taką skalę w pojedynkę. Pozostają, więc pytania, jak tacy fotografowie radzą sobie z dużym obciążeniem pracą? Jeśli faktycznie większość rzeczy robią sami, czy nie są zmęczeni swoimi zajęciami, znudzeni i pozbawieni pasji? Jeśli zatrudniają współpracownika, czy jest to utalentowany kolega czy przypadkowy, wolny strzelec? Pamiętajmy o tym, ze ilość nie zawsze przekłada się na jakość.

“Proponujemy ogromne rabaty!”
Ślub i wesele przeważnie oznacza spore wydatki. Młode pary nie chcą oszczędzać na niczym, bo przecież mamy do czynienia z jednym z najważniejszych dni w życiu. Jednak wielu fotografów kusi klientów właśnie niskimi cenami lub atrakcyjnymi rabatami np. 10% zniżki na piątkowe śluby lub darmową sesją zaręczynową. Jak nie skorzystać z takiej okazji? Jednak, zanim to zrobimy, zastanówmy się. Dobrzy fotografowie ślubni płacą podatki, ubezpieczają się, inwestują w wysokiej klasy sprzęt. Proponowane przez nich promocje nie biorą się z powietrza, a oszczędności kosztem jakości są pozornymi oszczędnościami.

“On jest rodziną!”
To chyba jedno z najgorszych kryteriów wyboru fotografa, jakie możemy sobie wyobrazić.
Macie kuzyna, który właśnie ukończył szkołę artystyczną, wujka, który robi zdjęcia dzikiej przyrody lub przyjaciela, który niedawno założył studio portretowe? Jeśli zaproponują wam zrobienie zdjęć ślubnych za darmo, nie ryzykujcie! Wesela to trudne do fotografowania przedsięwzięcie z dużą ilością zmiennych. To, że wasz znajomy robi piękne zdjęcia śpiących dzieci, nie oznacza, że wie, jak sfotografować ludzi bawiących się na parkiecie. Konkluzja brzmi: kiedy wybierasz fotografa ślubnego, wybierz fotografa ślubnego!

Udostępnij
polub ten post